Heltechin AV-viestintä järjestää tänä vuonna Arabian Winter –tapahtuman eli avoimien ovien päivän ke 15.2.2012 klo 9-17.
Tapahtumassa on tiedossa elokuvia, animaatioita, demoja, valokuvia, musiikkia, ihmisiä ja erikoistehosteita. Tervetuloa tutustumaan taloon.
AV-viestinnän osasto sijaitsee Helsingin Arabianrannassa, kulttuurituotannon ja taideteollisuuden keskittymässä. Rakennuksen vieressä on Aalto –yliopisto, Metropolia ja ympärillä dynaamisesti muuttuva maisema yrityksineen ja asuinrakennuksineen.
Haluatko media-assistentiksi?
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto (120 ov) antaa laaja-alaisen tieto- ja taitopohjan koko sähköisen viestinnän alalle. AV-alan ammatteihin on eduksi alan harrastuneisuus, tekninen kiinnostuneisuus, tiimityötaidot ja omatoimisuus.
Meiltä valmistuvat opiskelijat tietävät ja osaavat paljon AV-tuotannon alalta. Heistä tulee media-assistentteja.
Lisätietoja