Ohjelmakartta/ Programkarta – AFF 2011

439


Kaikkiin näytöksiin vapaa pääsy! /
Fritt inträde till alla förevisningar! 
Näytökset/Förevisningar: Arcada, Jan Magnus Jansonin aukio 1, Hki 56

 Printattava ohjelmakartta 86.50 Kt


PERJANTAI 9.9.

16:00 Kuinka saada elokuvasi levitykseen -paneeli/ Hur man får filmen distribueras -panel (120 min) Iso sali/ Stor sal

18:00 Avajaiselokuva/ Öppningsfilm: Susanne Bier: Kosto (Haevnen) (120 min) Iso sali/ Stor sal

20:30 Avajaisklubi/ Öppningsklubb: Doc Lounge goes Artova Film Festival Huom/Obs: Cafe Talo, Hämentie 2Tavastvägen 2

LAUANTAI 10.9.

ISO SALI / STOR SAL

12:00 Kilpailunäytös 1 / Tävlingsförevisning 1 ( 105 min)
2B – REGISSÖREN – RÄSYNUKET – BAABELIN METSÄ – HEREILLÄ – PUITA JA SEMMOISIA – ORGAN

14:00 Kilpailunäytös 2 / Tävlingsförevisning 2 (107 min)
BURN OUT – REPLAYED: 8-BITTISIÄ MUISTOJA – MAN FÅR SÄGA UDDA – RUNAWAY BEER – SPRAYING FROM THE HEART – LUURANKOJA KAAPISSA – VIIMEINEN KIERROS

16:00 Kilpailunäytös 3 / Tävlingsförevisning 3 (102 min)
SELKÄRANGASTA- H2O – KOTIINPALUU – OLISIN TOIVONUT SINUT VIERELLENI – MITÄ SINUSTA JÄI? – TOIKKAROINTIA – BENEDICT

18:00 Kilpailunäytös 4 / Tävlingsförevisning 4 (94 min)
VARIATIONEN – MARJA-SISKO – EKO O AKTIVIST – FAREWELL – KEINU KANSSAIN – JUMALAN PALVELUKSESSA

20:00 Voittajanäytös / Vinnarförevisning (120 min) 
Julkistetaan AFF 2011 voittajat ja katsotaan paras fiktio ja dokkari. Kaikille avoin./ Vinnarna i AFF 2011 offentliggörs och bästa fiktion och dokumentär ses. Öppen för alla.


PIENI SALI / LITEN SAL

11:00 Kaupunginosat Kylässä – näytössarja / Stadsdelar i Byn – förevisningsklass (58 min)
LUMOTUT LAPSET – OUTO JÄLKI-ISTUNTO – TANSSIKISAT – UUSI OPETTAJA – AJATUKSIA – YKSIN KIRJASTOSSA? – JÄÄLAPSET – KAUHUJEN KOULU – KIUSA – I’M NOT A ROBOT – ODOTUS – UNINEN KOULUPÄIVÄ

14:00 Hiljaisuutta ja värinää – näytössarja / Tystnad och vibration – förevisningsklass (112 min)
JYLINÄ – SALLA – SELLING THE SILENCE – ZUPA – PORKKANA JA NAURIS

16:00 Valmista poimittavaksi – näytössarja / Färdigt att plockas -förevisningsklass (73 min) 
MAA JOSSA VOI LEIKKIÄ ELÄMÄÄ – MITEN MARJOJA POIMITAAN – VÄKTMÄSTAREN

18:00 Itke tai naura – näytössarja / Gråt eller skratta -förevisningsklass (23 min)
MAPALLON HAUTAJAISET- MOONSTONE- LOVE FIST – TEEHETKI – REUNALLA