Arkisto / Arabian Katufestivaali 2014

Aikataulut - Ohjelma - Arabian Katufestivaali

Ohjelmaa päivitetään tapahtumaan asti.
Printtaa mukaasi pdfOhjelmakarttaa väri4.92 MB, pdfOhjelmakartta mv5.27 MB.

1. Hämeentie ja pop-up esitykset

Avoin jättikirppis
Kirjastofillari
Bloggareiden kirppikset
Ravintolapäivän ravintoloita
Sarjiskeskus robottitehtaana (Hämeentie 150)
Supafly & BassCamp rappers and dj's
TOKYOn kevätmyyjäiset (Hämeentie 135 C)
Elisen rytmiset voimistelijat (tasatunnein)
13.00 Anna-Sofia Nylund: Categorizing
10.00-15.00 Festaritanssit (Hämeentie 133 A)
16.15 Robottimarssi (lähtö Hämeentie 150)


2. Buffattu - Katutaide


Egs, Mint, Jani Tolin, Iida Sarpaniemi, Acton, Matti, Nina Kuu, Ruusa, Fader, Jukka, Close, Ujo, Norris, Beamer, Minimal Street Art, SixFive Cru, Multicoloured dreams, Supaflyn katutaidepaja, Avoin seinä, Spittin' Fyah Sound, Hous3 of Qu33nz 14.00 & 15.00


 

3. Sirkusareena

12.00 Cyr-renkaat
12.30 Duo Knotcase
13.00 Cyr-renkaat
13.30 Taikuri Lauri Tuhkanen
14.00 Unito
14.15 Duo Knotcase
14.30 Taikuri Lauri Tuhkanen
15.00 Acrobatman feat. Erika Malkki
15.30 Unito
16.00 Leijonatanssi
16.15 Acrobatman feat. Erika Malkki


 

4. Sirkuspuiston työpajat ja jamit


12.00 MoodForHoop - vannejamit
13.30 Koko perheen sirkustyöpaja
15.00 Planetaariset partnerit -paja


 

5. Sarjakuvakeskus (Hämeentie 150)

Robottipaja
Sinä Robotti
Nalestasi N.A.L.L.E 78-robotti
Robottimyynti
Robottimarssin lähtö klo 16.15


 

6. Katumusiikkipiste


12.30 Koelse
13.15 Kassandrakuoro
13.45 Yllätysesitys
14.15 Hellä Hermanni
15.00 Kääntöpaikan Kuoro
15.45 Kuluttajat
16.30 Juha Pekka Tapani Heikkinen Ja Niin Edelleen


 

7. Kivitori (Hämeentie 144)


FESTIVAALI-INFO
Tuo & Hae -ilmaiskierrätystori
Sähkö- ja elektroniikkaromun sekä metallin vastaanottopiste
Sarjakuva-ambulanssi
DVD-elokuvien Tuo & Hae -piste
Kierrätyskeskuksen noutopalvelu-auto
Kierrätysaskartelu & kasvien istutus -paja
Paperihovin uudet vaatteet -paja
Karikatyyritaidenäyttely
Afrikkalainen kylä
Jaetaan -yhteisö
Bookcrossing
Huili
12-15 Kantovälinekirppis ja -opastus
12.30 Rojupöhö-nukketeatteri
12.45 Improvisaatioteatteriryhmä "Hyvä Kysymys" 
13.30 Rojupöhö-nukketeatteri
14.30 Improvisaatioteatteriryhmä "Hyvä Kysymys"
15.15 Pacunet

Afrikkalainen kylä

12.30 Bandandjou
13.30 Faso Kan
14.30 Wonuwali + Outin opetustuokio
15.30 Zoumana Dembele & Mande Maja Band
16.30 Dounya Fanyi Fan


 

 

8. Arabiakeskus

12.00 Dog in a Bucket
13.00 Helsinki Traditional Jazz Dance Society
13.30 Kallion Karavaani
14.00 Djangomania ja Otto Särkkä -esitelmä
15.00 Tribal Fusion Belly Dance

Arabiarannan kirjasto 

12.30-14.00 Anu Harkin askartelupaja
10.00-16.00 Aaltoliike – Opus 4 - näyttely


 

9. Bokvillan (Hämeentie 125)

Tekstiilikollektiivi A-finityn kirjontatyöpaja
Asukaskaffila Bokvillan
13.00-15.00 Leikkipäivä puistossa
15.00 Lilli Pii


 

10. Kääntöpaikka (Intiankatu 1)

FESTIVAALI-INFO
Avoin jättikirppis
Remake/THRIFT tuunauspajapaja

Kääntöpaikan musalava


12.00 Nok Nok
12.45 Mursu Sikari
13.30 The B and The Band
14.15 Hermanni Turkki
15.00 Markan Jazz
15.45 Sonia
16.30 Lossi T & Juoksut


 

12. Toukolan avoimet pihat


Pihakirppiksiä, syömistä ja taidetta idyllisillä omakotitalojen ja taloyhtiöiden pihoilla.

Marttojen kahvila - Damaskuksentie 2
Damaskuksentie 5
Arabian huvilat - Damaskuksentie 6
Damaskuksentie 19
Lilan terassikahvila - Intiankatu 7
Jaavntie 15
Kaironkatu 12
Kahvila Simpukka - Kongontie 8
Kongontie 13
Kongontie 23
Kustaa Vaasan tie 25
Siamintie 7
Pihakahvila omenapuiden alla, Siamintie 8
Sumatrankuja 1 
Sumatrantie 6
Vegaanin kahvilan, Sumatrantie 10
Päiväkoti Floora, Syyriankatu 4 (klo 10-16)


 

Arabian Nuorisotalolla (Arabianpolku 1)

Arabian Katutaideseinälle maalataan 30 m. yhtenäinen teos
Freshparkit
Musiikkia
Pelivälineitä


 

Viralliset jatkot POP UP ART HOUSE (20.00)

POP UP ART HOUSE:n päättäjäisbileet ovat Arabian Katufestivaalien viralliset jatkot, Diana, Erottajankatu 7 B (sisäpiha). Vapaa pääsy.


 

AKF2014 ohjelma

COPYRIGHT © 2014 ARTOVA, ALL RIGHTS RESERVED.